You are currently viewing Odcinek #7: Dekalog aromaterapii

Odcinek #7: Dekalog aromaterapii

Dzisiejszy odcinek podcastu zaprowadzi nas do pachnącej krainy aromatów. Aromaterapia to naturalny sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia. Olejki eteryczne, które są stosowane w aromaterapii, mają wiele właściwości zdrowotnych i mogą wpłynąć na stan emocjonalny i fizyczny. Są naturalnymi związkami chemicznymi, które są ekstrahowane z roślin i charakteryzują się intensywnym zapachem.

Jednym z największych zalet aromaterapii jest to, że jest to bezpieczna metoda terapeutyczna, która nie wywołuje skutków ubocznych w porównaniu z tradycyjnymi lekami. Jednak należy pamiętać, że niektóre olejki eteryczne mogą być toksyczne, dlatego ważne jest, aby stosować je z umiarem i zawsze zgodnie z zaleceniami specjalisty lub instrukcjami producenta. Dlatego właśnie dzisiaj poruszymy temat olejkowego BHP.

Z tego odcinka dowiesz się:

  • Jak bezpiecznie stosować olejki eteryczne?
  • Jakie są przeciwwskazania do stosowania olejków eterycznych?
  • W jaki sposób łączyć ze sobą olejki?
  • Czy olejki można stosować doustnie?
  • O czym powinny pamiętać kobiety w ciąży?

Podcast jest już dostępny w aplikacjach podcastowych: Spotify, Anchor

Wystarczy, że wpiszesz „Herba Sfero

Olejki zapachowe wykorzystywane są już od wieków, można powiedzieć, że początki aromaterapii sięgają już starożytności, bowiem pierwsze wzmianki o recepturach zapachowych pochodzą sprzed około 5000 lat. Początkowo olejki zapachowe były stosowane głównie w celach religijnych i obrzędach, a z czasem zaczęto doceniać walory lecznicze tych substancji. JAK POWSTAŁA AROMATERAPIA – przeczytasz TUTAJ

Jeśli chcesz poznać więcej naturalnych sposobów na zdrowie zapraszam do subskrypcji podcastów i wspólnej podróży w świecie natury.

Dodaj komentarz