You are currently viewing Harmonizująca mieszanka ziołowa. Jak zrobić własną ?

Harmonizująca mieszanka ziołowa. Jak zrobić własną ?

Starannie opracowane i dobrane mieszanki ziół mogą wspierać umysł, ciało i dodawać energii . Po zmieszaniu, zioła współtworzą unikalną kompozycję wpływającą na poczucie harmonii i poprawę nastroju.

Unikalna kompozycja zapachowa i właściwości poszczególnych ziół przynosi odprężenie, poczucie zrelaksowania i spokój. Kombinacja tych ziół jest przejawem energii kobiecej, nawiązuje do żywiołu wody. Wzmacnia intuicję, obdarza uczuciowością i czułością. Dodaje nam wrażliwości, wzmaga uczucie empatii oraz współczucia z drugą osobą.

SKŁADNIKI:

Gotu Kola liście, Lawenda kwiat, Akacja kwiat, Kozłek lekarski kłącze, Malwa czarna kwiat

Mieszanka WATER to wyjątkowe połączenie ziół, które mają przynieść spokój i odprężenie. Składniki są dobrane w taki sposób aby harmonizowały ze sobą pod względem aromatu, smaku i wyglądu. WODA to kolor niebieski i takie barwy też przeważają w tej mieszance. Morskie zielono-niebieskie kolory zawdzięczamy lawendzie, malwie jak również gotu koli, która z energetycznego punktu widzenia związana jest z wodą.

W medycynie chińskiej gotu kolę, czyli wąkrotę azjatycką stosuje się w leczeniu depresji, niepokoju oraz jako środek usuwający fizyczne i psychiczne wyczerpanie, jej regularne zażywanie poprawia pamięć, zapobiega depresji, zmniejsza niepokój. Przeznaczona dla osób dążących do osiągnięcia i utrzymania jasności umysłu. Duże znaczenie w tej mieszance ziół ma kozłek lekarski, który łagodzi stany napięcia nerwowego, może być stosowany wspomagająco w problemach z zasypianiem, a także w stanach zwiększonego stresu.

Na przyjemny zapach i wygląd mieszanki mają wpływ kwiaty lawendy oraz akacji, które wykazują podobne działanie na układ nerwowy, bowiem wzmacniają i pomagają utrzymać go w dobrej kondycji. Ponadto lawenda wpływa na poprawę nastroju, uspokojenie, a nawet liczne badania naukowe sugerują, że lawenda ułatwia zasypianie. Z kolei malwa pomaga zbilansować kobiecą gospodarkę hormonów płciowych, dzięki zawartości fitoestrogenów malwa czarna pomaga uregulować menstruację zarówno zbyt obfitą, jak i zbyt skąpą lub zanikającą. Ponadto łagodzi dyskomfort związany z menstruacją, a także nieprzyjemne objawy PMS i menopauzy.

W jaki sposób można stosować mieszanki ziołowe?

Inhalacja

Ziołowe inhalacje idealnie sprawdzają się dla udrożnienia górnych dróg oddechowych, Wystarczy do miski wlać przegotowaną wodę, odczekać chwilę – powinna postać ok. 5 minut. Dodać zioła i wdychać maksymalnie 10 minut.

Waporyzacja ziół

Aromaterapia poprzez waporyzację przy pomocy vaporizera jest ciekawą formą przyswajania związków aktywnych występujących w ziołach. Waporyzowanie, czyli przyswajanie właściwości ziół poprzez odparowanie zawartych w nich substancji aktywnych bez konieczności wdychania szkodliwych i często rakotwórczych związków, stanowi zdecydowanie zdrowszą alternatywę do palenia, obecnie jest uznawana za najlepszą metodę inhalacji ziół.

Kadzidło

Zioła w swojej nieprzetworzonej formie mogą stanowić naturalne kadzidło. Niektóre z nich wystarczy podpalić i pozwolić im tlić się przez moment, aby zapach wypełnił otoczenie, inne należy nasypać na rozżarzony węgielek, aby na nim uległy spaleniu i uwolniły swój aromat.

Ziołowa kąpiel

Stosowanie mieszanek ziołowych do kąpieli jest banalnie proste, wystarczy, że garść ziół włożymy do płóciennego woreczka i zanurzymy go w wodzie lub tak przygotowaną saszetkę można także zawiesić pod kranem – w strumieniu lecącej do wanny wody, dzięki czemu aromat uwolni się jeszcze szybciej.Jeśli zaś zależy nam na bardziej esencjonalnej kąpieli – susz ziołowy można wsypać do garnka i zalać wrzątkiem, a nawet chwilę podgotować. Taki wywar przecedzić lub bezpośrednio dodać do wcześniej przygotowanej kąpieli.Zawarte w surowcach roślinnych substancje czynne są bardzo cenne w pielęgnacji ciała, nie tylko mogą zostać użyte w postaci kąpieli ale także jako płukanki do włosów. Ważnym elementem takiego ziołowego rytuału jest temperatura wody oraz czas kąpieli. Do kąpieli ziołowej nie dodawajcie już soli, pianki i innych przemysłowo wytwarzanych suplementów.

Potpourri

Ziołowe blendy mogą posłużyć również do przygotowania kompozycji dekoracyjnych, czyli potpourri. Unikalny wygląd mieszanek może ozdobić pomieszczenie, stanowić bazę do olejków eterycznych lub można je zawiesić w szafce dla odświeżenia, nadania wyjątkowego zapachu i odstraszania owadów.

Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób stworzyć własną mieszankę ziołową o unikalnej kompozycji zapachowej i właściwościach dobranych specjalnie dla Ciebie, odezwij się do mnie już wkrótce ruszam z warsztatami zielarskimi !

UWAGA:

Podane informacje mają charakter tylko i wyłącznie edukacyjny oraz nie stanowią porady medycznej czy diagnozy. Nie mają również związku z leczeniem jakiejkolwiek choroby czy problemów zdrowotnych. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty lub specjalisty zajmującego się fitoterapią i ziołolecznictwem w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących zdrowia lub zastosowania ziół czy składników roślinnych. Pamiętaj, że powyższe informacje nie zastępują wizyty lekarskiej. Warto skonsultować się ze specjalistą w sprawie wyżej wymienionych mieszanek w przypadku przyjmowania innych leków. Lekarz lub farmaceuta na pewno pomoże zadbać o bezpieczeństwo terapii.

Dodaj komentarz