You are currently viewing Jak zrobić własne masło CBDa??

Jak zrobić własne masło CBDa??

Konopie oraz kokos to świetne połączenie, zarówno w kuchni jak i kosmetologii. Są to dwa SUPERSKŁADNIKI, które dzięki swoim właściwościom na stale powinny zagościć w naszym domu.


Masło, które wyszło z tego połączenia może idealnie sprawdzić się jako baza do kosmetyków, domowych balsamów, odżywek do włosów, ale również równie dobrze może zostać wykorzystanie do gotowania czy pieczenia.

CBDA jest kwasowym prekursorem CBD. Gdy konopie są w stanie wzrostu produkują ten związek, nie CBD. Z chwilą ścięcia i procesu suszenia CBDa powoli i naturalnie zaczyna się przekształcać w CBD.

Jakie właściości ma CBDa ?

Niestety, nie zostało przeprowadzonych zbyt wielu badań na temat CBDa i nie ma zbyt wielu potwierdzonych wiadomości na jego temat to jednak wśród właściwości tej kwasowej formy CBD można znaleźć informacje o właściwościach przeciwzapalnych, bakteriobójczych, obniżających niepokój. CBDa redukuje mdłości i wymioty,jak również ważne jest to, że posiada właściwości przeciwnowotworowe.

Dlaczego masło kokosowe?

Nierafinowane masło kokosowe zawiera wiele cennych substancji oraz dobroczynne właściwości zarówno do ciała jak i jest dobre do spożywania w kuchni.
Masło kokosowe zawiera:· witaminę A,· witaminę E,· witaminy z grupy B,· kwas foliowy,· potas, magnez, żelazo, fosfor, wapń, cynk.· Ma działanie antyoksydacyjne – zawiera antyutleniacze, które neutralizują działanie wolnych rodnikówDo przygotowania masła użyłam nierafinowanego masła kokosowego oraz młodych świeżo zebranych liści i pączków konopi. Świeże liście nie zostały poddane dekarboksylacji, aby do masła trafiło jak najwięcej CBDa.

Jak zrobić masło konopne?

PRZYGOTOWANIE MASŁA CBDa +CBD

Składniki:

1kg świeżych liści

500g masła kokosowego

woda

Potrzebne będą:

-duży garnek 10L

-sitko

-metalowe łyżki

-pojemniki (do przelania powstałej cieczy)


Korzystając ze świeżych liści potrzebny jest duży garnek aby móc pomieścić wszystkie liście, które zajmują dużo objętości. Przygotowanie zaczęłam od umycia listków, następnie je umieściłam w garnku i zalałam wodą do całkowitego przykrycia. Ilość wody nie ma znaczenia, bowiem CBDa, jak również inne kannabinoidy nie są rozpuszczalne w wodzie.
Następnie dodajemy masło kokosowe. Mieszamy, przykrywamy i gotujemy na wolnym ogniu przez około 2 godziny.
Kiedy kończymy gotowanie, odstawiam garnek w chłodniejsze miejsce na godzinkę, aby lekko się wszystko przestudziło. Następnie wszystko przecedzamy i zmieszaną wodę z masłem przelewamy do pojemników. Po przestudzeniu wkładamy pojemniki do lodówki na noc, aby rano zebrać odseparowane masło.Następnego dnia delikatnie zbieram masło i przekładam je do końcowego pojemnika. Chcąc, żeby masło mogło zachować swoją świeżość na dłużej, najlepiej pozbyć się całkowicie wody, której krople mogą się jeszcze pojawić na powierzchni masła.


Tak powstałe masło kokosowe może być używane zarówno w kuchni, jak również może posłużyć jako baza do produkcji domowego balsamu, maści czy odżywki do włosów.

Jeśli zainteresował Cię ten wpis i chcesz dowiedzieć się więcej na temat konopi, domowych ekstraktów konopnych, jak również chcesz sięgnąć po cenną dawkę informacji o medycznych zastosowaniach konopi oraz zgłębić przepisy kuchni konopnej to zapraszam do zapoznania się z moją książką „Konopne ABC- gdzie teoria łączy się z praktyką”, Więcej informacji TUTAJ

Mam nadzieję, że ’KONOPNE ABC – gdzie teoria łączy się z praktyką’ zainspiruje Cię do działania i odkrywania mocy konopi!

Dodaj komentarz